Wpisz tekst do szyfrowania / odszyfrowania Wczytaj plik do zaszyfrowania / odszyfrowania Generowanie losowego hasła i zapisanie go na dysku Forum użytkowników Banner
Menu

Poniżej należy wybrać plik ze swojego komputera, który zawiera tekst do zaszyfrowania lub zaszyfrowany tekst do odszyfrowania, a następnie wpisać hasło, które posłuży do zaszyfrowania lub odszyfrowania. Można tutaj wskazać plik zarówno do zaszyfrowania jak i do jego rozszyfrowywania.

Wskazany plik powinien być plikiem tekstowym. Oznacza to, że system nie zaszyfruje poprawnie samego tekstu znajdującego się w pliku utworzonym w edytorze tekstu (np. pliki z końcówką *.doc, *.rtf, *.pdf , gdyż plik zawiera w sobie o wiele więcej informacji niż tylko zapisany tekst.

Zaszyfrowany lub odszyfrowany tekst pojawi się po kliknięciu na przycisk "Wyślij".

Ostrzegamy, że w przypadku zagubienia hasła autor tej strony nie zna żadnej innej metody odszyfrowania zaszyfrowanego tekstu - nie ma więc po co do niego pisać.

Kontakt z autorem pod adam@pietrasiewicz.net

Informujemy, że system nie zapamiętuje żadnych danych wpisywanych czy przesłanych przez użytkowników - ani szyfrowanych czy odszyfrowywanych tekstów czy plików, ani haseł ani adresów e-mail.

Informujemy, że połaczenie, po którym są przesyłane dane nie jest szyfrowane.


Jeśli masz plik zawierający twoje hasło, na przykład wygenerowane TUTAJ możesz go wczytać klikając na poniższy przycisk. Wczytane hasło zostanie użyte do zaszyfrowania twojego tekstu. Należy pamiętać, że wygenerowane w systemie hasło ma długość 50 KB i jest to maksymalnej wielkości tekst, który można zaszyfrować.

Wczytane do systemu hasło zostanie wykorzystane do szyfrowania - pojawi się automatycznie w polu "Hasło" w dolnej części formularza.


Wskaż plik zawierający twoje hasło:


Wskaż plik zawierający informacje do zaszyfrowania/odszyfrowania:

Hasło:




Valid HTML 4.0 Transitional


Wszystko zostało wykonane ręcznie, za pomocą programu gedit i GIMP, na komputerze wyposażonym w system
Linux Ubuntu 10.04 w ramach wprawek w programowaniu PHP przez Adama Pietrasiewicza w 2010 roku. Autor nie
daje żadnej gwarancjiskuteczności zastosowanych algorytmów szyfrowania, jednak zapewnia, że są całkiem niezłe.