Fotografia Adama Pietrasiewicza
Adam Pietrasiewicz
Widziane z pozycji siedzącej
czyli
co mam do powiedzenia na tematy bieżące i ponadczasowe.

E-book - historical fiction

Przejście do strony na której można kupić ebook Powroty

Co by było, gdyby Polska nie powiedziała NIE Hitlerowi?

Memy mojego pomysłu i przeze mnie wykonane

Scripta volant, memes manent, czyli słowo pisane odlatuje(znika), a memy pozostają

ISIS na Bliskim Wschodzie

03 września 2017

Wycinek mapy Bliskiego Wschodu na której kolorem niebieskim zaznaczono państwa sojusznicze USA, a kolorem czerwony państwa nie będące sojusznikami USA i napis: Niezwykłe, ilu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć przyglądając się mapom. Na przykład okazuje się, że gdy się jest sojusznikiem USA, to nie ma ryzyka, by na naszym terenie działało ISIS. Natomiast gdy się nie jest sojusznikiem USA, to albo ma się u siebie ISIS, albo jest się przedmiotem militarnego ataku, albo nawet i jedno i drugie.

Kolejny skandal rządów PiS

17 sierpnia 2017

Kolejny, żenujący skandal rządów PiS. Cała Europa się z nas śmieje. Okazuje się, że konserwę turystyczną można zjeść nawet gdy nie jest się turystą. Nikt tego nie sprawdza!

Czego się bać

8 lipca 2017

Dwa zdjęcia. Na górnym ludzie z zasłoniętymi twarzami wyrywają na ulicy kostki brukowe, na drugim czonkowie ONR stoją z flagami. Przy zdjęciach opis: podczas gdy przedstawiciele oświeconej lewicy w Hamburgu wyrywają kostki brukowe, podpalają miasto, okradają sklepy, niszczą przypadkowe samochody idioci w Polsce ostrzegają nas, że należy bać się tego (wskazanie na zdjęcie ONRowców z flagami), a nie lewicy.

Ciekawostka. Za opublikowanie tego mema w Facebooku dostałem bana na 7 dni.

Śmierć komuny

4 czerwca 2017

Zdjęcie przedstawiające uśmiechniętych przy stole Kiszczaka, Frasynkiuka i Bujaka przy kawie, z papierami w ręku. Podpis: To pełne okrucieństwa zdjęcie pokazuje moment, w którym Zbigniew Bujak i Władysław Frasynkiuk zadają ostateczny cios dobijając konającą w konwulsjach komunę.

Dyskryminacja

8 marca 2017

Jeśli na całym świecie kobiety za tę samą pracę dostają niższe wynagrodzenie, to czy obserwujemy na całym świecie proces masowego zwalniania mężczyzn i zastepowania ich kobietami w celu obniżenia kosztów produkcji?

Drony walą na ślepo, głównie w cywilów

5 września 2016

W latach 2009-2014 amerykańskie drony zabiły w pakistanie, państwie które NIE JEST w stanie wojny z USA, łącznie 2379 osób, z czego tylko 84 zostały zidetyfikowane jako współpracujące z Al Kaidą. I wy się dziwicie, że oni nas nienawidzą?

Sensacyjna wiadomość

26 lipca 2016

Sensacyjna wiadomość z ostatniej chwili. Przy wraku Titanica znaleziono paszport syryjski. Natomiast w zapisach naoczynych świadków okazało się, że ukrywano dotychczas skrzętnie informację, że Leonardo di Caprio w czasie tonięcia statku krzyczał Allahu Akbar

Nowi Superbohaterowie

05 czerwca 2016

Obok siebie stoją Kwaśniewski, Komorowski i Wałęsa, a podpis mówi: Polmos, Bigos, Donos - The New Kod-Men

Uchodźcy?

5 października 2015

Przy okrągłym stole obradują urzędnicy. Podpis: w Brukseli trwają własnie obrady komisji europejskiej, która będzie się starała ostatecznie ustalić, czy wśród dżihadysrów są jacyś uchodźcy

Libia

23 września 2015

dwa zdjęcia obok siebie przedstawiające to samo miejsce w mieście - pierwsze pokazuje szeroką aleję otoczoną domami, zielenią, z jadącymi samochodami, drugie tę samą aleję zniszczoną wojną. Podpisy: Pod niezniszczonym miastem: Libia za czasów dyktatury oraz pod zniszczonym: Libia po wsparciu przez zachodnią demokrację.

Argumenty w rzeczowej dyskusji

22 września 2015

mem

Rozpoczyna się pora pielgrzymek

21 września 2015

Widok z góry na grupę kilkudziesięciu modlących się muzułmanów i podpis: rozpoczyna się właśnie okres islamskich pielgrzymek (hadżdż). W tym roku organizatorem i gospodarzem imprezy jest rząd Niemiec

Niezwykły zbieg okliczności

20 września 2015

mapa Europy, Afryki i bliskiego Wschodu na której zaznaczono kraje w których działają organizacje terrorystyczne. Podpis - Czy zauważyliście pewną prawidłowość? Terroryści mają tendencję do pojawiania się tam, gdzie są bogactwa naturalne, a szczególnie ropa. Dziwne, co? A co, gdyby to nie islam był głównym motorem napędowym, tylko religia była jedynie czyimś narzędziem?

Politycy

23 września 2013

Politycy Platformy Obywatelskiej. Podpis: politycy są jak gołębie. Pomożecię się im wznieść. Wzlecą, a potem was obsrają.

Uwaga! ...

20 września 2013

Na murze otaczającym kościół wisi tabliczka z napisem w języku angielskim: beware of god

Uchodźcy?

5 października 2012

Przy rozkopanym dole, z którego wystają dwa kły mamuta sroi schylony mężczyzna. Za nim osnieżony krajobraz. Podpis: rosyjscy naukowcy po raz kolejny wykopali na Syberii doskonale zachowany szkielet mamuta leżący na dużej głębokości pod ziemią. Odkrycie to potwierdziło tezę, że mamuty żyły w norach.