Fotografia Adama Pietrasiewicza
Adam Pietrasiewicz
Widziane z pozycji siedzącej
czyli
co mam do powiedzenia na tematy bieżące i ponadczasowe.

E-book - historical fiction

Przejście do strony na której można kupić ebook Powroty

Co by było, gdyby Polska nie powiedziała NIE Hitlerowi?

Odpowiedzialność czy nieodpowiedzialność?

30 grudnia 2020

strzykawka wbita w kulę ziemską

Jakoś nie mogą się nadziwić, że najważniejszy temat przy szczepionkach jest pozostawiony w zasadzie bez komentarza w przestrzeni publicznej. Przez wszystkich. Ludzie przyjęli to jako coś zwyczajnego, a mamy do czynienia z pierwszym chyba w historii przypadkiem, gdy producent odmawia wzięcia na siebie odpowiedzialności za swój produkt, natomiast władza publiczna bierze na siebie tę odpowiedzialność przerzucając ją faktycznie w ten sposób na wszystkich obywateli. I nikt nie protestuje.

Zrzut ekranu z serwisu Onet.pl z tytułem o treści: Powikłania po szczepieniach na COVID-19? Rząd bierze to na siebie, powołuje specjalny fundusz

To tak, jakby producent stwierdził, że dostarcza doskonałe samoloty, ale jeśli by zaczęły spadać, bo łamią się skrzydła, to on za to odpowiedzialności nie bierze. Odszkodowania rodzinom ofiar niech płaci kompania lotnicza - LOT, Air France czy inna Lufthansa. Co by Państwo powiedzieli, gdyby nagle do ceny biletu samolotowego zaczęto dodawać opłatę w formie składki na fundusz odszkodowań dla ofiar katastrof spowodowanych nieprawidłowym działaniem samolotu? Uznaliby Państwo to za oczywiste i naturalne?

Zauważmy, że w normalnym świecie takie sprawy załatwia się poprzez ubezpieczenie. Firmy mają polisy ubezpieczeniowe od odpowiedzialności cywilnej. Wielki firmy płacą nierzadko wielomilionowe składki, by się zabezpieczyć przed konsekwencjami finansowymi działania swoich produktów. A tu mamy sytuację, w której firma produkuje coś i wprost odmawia poniesienia konsekwencji. Jakie mogą być tego przyczyny? Sprawa jest prosta - firmy ubezpieczeniowe ODMÓWIŁY wystawienia polisy.

Czemu firma ubezpieczeniowa odmawia wystawienia polisy? Czemu udostępnienie szczepionki nastąpiło dopiero gdy władza publiczna zapowiedziała przejęcie na siebie ewentualnych kosztów złego jej działania?

No? Kto zgadnie?

Następny tekst


Jeśli uważasz, że to co przeczytałeś było ciekawe albo wartościowe, kliknij na zieloną łapkę. Albo na tę drugą, jeśli nie. Takie kliknięcie zawsze jest przyjemne, bo oznacza, że to co piszę nie pozostawiło Cię obojętnym. Możesz również udostepnić ten tekst w serwisach społecznościowych, dzięki czemu inni też go zobaczą. możesz też zasubskrybować kanał RSS który będzie cię powiadamiał o nowych wpisach: uruchom subskrypcje kanału RSS

kliknij, jeśli tekst ci się spodobał1kliknij, jeśli tekst ci się nie spodobał1
Skomentuj

Pewne sprawy muszą być jasne - to jest MÓJ blog, więc to ja decyduję o tym, co się na tych stronach pojawi, a co nie. Tak więc gdyby ktoś chciał wypisywać tutaj rzeczy, których nie chcę tu widzieć (myślę głównie o jakichś wulgaryzmach, spamie itp), to je po prostu usunę. Takie jest moje zbójeckie prawo. (Merytorycznych, ale krytycznych wobec mojego tekstu uwag nie usuwam.)...aha, i jeszcze jedno - w komentarzach nie wolno umieszczać linków.

Rezerwowy

18-04-2021 21:29:48 z numeru IP: 89.77.74.55

A nie jest przypadkiem po prostu tak, że popyt na szczepionki był na tyle duży, że firmy farmaceutyczne po prostu wykorzystały okazję, by zaoszczędzić na ubezpieczeniu?

Autor

18-04-2021 22:24:18 z numeru IP: 83.28.216.29

Nie wiem. Zwracam jedynie uwagę na bardzo niepokojącą sprawę.

Thorsten

14-06-2023 21:30:20 z numeru IP: 20.3.234.78

It is with sad regret we are shutting down. We have made all our leads available for a one time fee on DataList2023.com Regards, Thorsten