Fotografia Adama Pietrasiewicza
Adam Pietrasiewicz
Widziane z pozycji siedzącej
czyli
co mam do powiedzenia na tematy bieżące i ponadczasowe.

E-book - historical fiction

Przejście do strony na której można kupić ebook Powroty

Co by było, gdyby Polska nie powiedziała NIE Hitlerowi?

Historia Twojego życia

14 marca 2018

Litera alfabetu greckiego PI wygrawerowana na powierzchni metalowej

Ciekawostka. Dla niektórych, szczególnie interesujących się matematyką to co poniżej będzie ewidentne, co nie zmienia faktu, że jest to niezwykłe.

Najpierw informacja, która też dla niektórych może być ciekawostką, ale nie o nią tu chodzi.

System kodowania znaków UTF-8 przypisuje każdemu znakowi każdego alfabetu na świecie pewną liczbę. Dzięki temu można w tym systemie bez problemu łączyć na przykład tekst po gruzińsku z tekstem po polsku (np. ასომთავრული)

No i teraz ciekawostka zasadnicza.

Otóż jak wiadomo liczba π (PI) to trzy i przecinek, po którym jest nieskończona liczba cyfr. Jaki to ma związek z UTF-8?

Otóż, drogi Czytelniku, istnieje ABSOLUTNA PEWNOŚĆ, że seria cyfr po przecinku w liczbie π zawiera TWOJĄ pełną historię życia, z najdrobniejszymi szczegółami, zawierającą najbardziej tajne Twoje myśli i opisującą wszystkie, najbardziej nawet skrywane Twoje czyny (oj Ty świntuszku!!!!) napisaną znakami kodowanymi w systemie UTF-8. Po prostu bierzemy te cyferki z liczby π, zamieniamy je w odpowiednie znaki UTF-8 i mamy literki. Te literki tworzą słowa, słowa tworzą zdania, a zdania opowiadają całą Twoją historię.

Nie dość tego!

Ta historia Twojego życia zapisana jest tam we wszystkich językach świata, nawet po gruzińsku!

A jakby tego było jeszcze mało, to jest tam też historia, która zawiera Twoje Czytelniku dalsze losy, czyli szczegółowe i precyzyjne informacje na temat tego, co jeszcze Cię czeka, aż do Twojego pogrzebu, włącznie z dokładną listą ludzi, którzy przyjdą na Twój pogrzeb, a nawet to, jakie kto przyniesie kwiaty i co będzie powiedziane podczas mów ku Twojej pamięci.

A jakby jeszcze tego było mało, to wszystko to, co napisałem jest zawarte w cyferkach liczby π wielokrotnie (nieskończenie wiele razy!).

Takie to są niezwykłe właściwości nieskończonego ciągu cyfr.

Dziś (14 marca) są imieniny liczby π. Warto jej złożyć życzenia, bo wie ona o nas wszystko, z najdrobniejszymi szczegółami. Z tymi najbardziej skrytymi tajemnicami też. Jak Pan Bóg w zasadzie!

Następny tekst


Jeśli uważasz, że to co przeczytałeś było ciekawe albo wartościowe, kliknij na zieloną łapkę. Albo na tę drugą, jeśli nie. Takie kliknięcie zawsze jest przyjemne, bo oznacza, że to co piszę nie pozostawiło Cię obojętnym. Możesz również udostepnić ten tekst w serwisach społecznościowych, dzięki czemu inni też go zobaczą. możesz też zasubskrybować kanał RSS który będzie cię powiadamiał o nowych wpisach: uruchom subskrypcje kanału RSS

kliknij, jeśli tekst ci się spodobałkliknij, jeśli tekst ci się nie spodobał
Skomentuj

Pewne sprawy muszą być jasne - to jest MÓJ blog, więc to ja decyduję o tym, co się na tych stronach pojawi, a co nie. Tak więc gdyby ktoś chciał wypisywać tutaj rzeczy, których nie chcę tu widzieć (myślę głównie o jakichś wulgaryzmach, spamie itp), to je po prostu usunę. Takie jest moje zbójeckie prawo. (Merytorycznych, ale krytycznych wobec mojego tekstu uwag nie usuwam.)...aha, i jeszcze jedno - w komentarzach nie wolno umieszczać linków.